Strona główna Życie 6 błędów które mogą podważyć Twoje przywództwo.

6 błędów które mogą podważyć Twoje przywództwo.

Wszyscy popełniają błędy, w tym przywódcy, szefowie, liderzy. Ale to nie znaczy, że musisz rozwiązać  je wszystkie na drodze do silnego przywództwa

Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym weterynarzem, czy nowicjuszem, popełnianie błędu jako lidera jest nieuniknione. Ale to, co odróżnia wielkiego lidera od dysfunkcyjnego, to samoświadomość lub umiejętność rozpoznawania, uczenia się i rozwijania na podstawie naszych mocnych i słabych stron. Liderzy, którzy pozostają świadomi siebie, unikają powtarzania swoich błędów, stając się bardziej skutecznymi liderami.

twoje przywodztwo

W codziennym zgiełku łatwo jednak przeoczyć popełnione błędy przywódcze. Oto sześć najczęstszych błędów do których przyznali się szefowie wielkich firm – i dowiesz się jak możesz ich uniknąć.

  1. Nie zdajesz sobie sprawy ze znaczenia inteligencji emocjonalnej

Inteligencja emocjonalna to coś, nad czym wszyscy powinni pracować – nie tylko przywódcy. Ci, którzy są na tyle inteligentni emocjonalnie, są w stanie kontrolować swoje emocje i być bardziej empatyczni wobec innych. Inteligencja emocjonalna idzie w parze ze zdolnościami komunikacyjnymi, które są jednym z najważniejszych obszarów rozwoju liderów.

Ostatecznie, poprawiając inteligencję emocjonalną, masz lepszą pozycję, aby rozpoznać osiągnięcia swoich kolegów z drużyny i zająć się wszelkimi problemami lub obawami, jakie mogą mieć. Pomoże Ci również stworzyć bardziej pozytywne środowisko pracy, ponieważ będziesz w stanie rozwiązywać konflikty, a nie ich unikać.

Możesz zwiększyć swoją inteligencję emocjonalną , zastanawiając się nad własnymi emocjami, pytając o perspektywy innych i zatrzymując się przed reakcją. Może to wymagać dużo praktyki, ale warto z tego skorzystać.

  1. Niewystarczające przekazywanie pracy

Jednym z najczęstszych błędów , którymi podzielili się liderzy, jest niemożność zrównoważenia podejścia do innych ludzi. Niektórzy przywódcy po prostu nie mogą porzucić kontroli, inni po prostu wiedzą, jak skutecznie delegować i wzmacniać pozycję innych.

Nie ma jednego sposobu, aby to naprawić. Ale możesz zacząć od przyznania, że ​​są zadania niegodne z twoim rozłożeniem pracy. Nie są to nieistotne zadania – po prostu nie są w twoim typie lub odciągają cię od strategicznych obowiązków wyższego poziomu. Nawet jeśli postrzegasz siebie jako władcę wszystkich zawodów, istnieją zadania, które mogą być przekazane bardziej doświadczonym członkom zespołu, takie jak zadania związane z księgowością lub kampanie marketingowe w mediach społecznościowych. Delegacja może również pomóc mniej doświadczonym pracownikom rozwinąć nowe umiejętności, a czasem nawet odkryć supermocarstwo.

Po określeniu zadań, które chcesz przekazać, wraz z osobą, do której je delegujesz , wyraźnie określ pożądane wyniki i oczekiwania. Pozwala to uniknąć zamieszania i nieporozumień.

Oprócz zmniejszenia obciążenia pracą delegowanie zachęca do posiadania zespołu. Jest to nie tylko jeden z najlepszych sposobów na motywowanie ludzi, ale także pokazuje, że ufasz im, że dobrze wykonują te zadania.  1. Brak przekazywania i otrzymywania informacji zwrotnych

Jako lider nie chcesz zniechęcać do kreatywności i innowacji w swojej organizacji. Trzeba też być gotowym na przyjęcie zmian i wysłuchanie różnorodnych opinii. Znalezienie możliwości rozwoju i poprawy ma kluczowe znaczenie nie tylko dla Twojego sukcesu, ale także dla Twojej firmy.

To wiele do zrobienia i jest to po części bycie liderem. Jeśli jednak poprosisz o informacje zwrotne od innych osób, proces ten nie będzie tak przytłaczający. Informacje zwrotne wskazują, gdzie przodujesz i gdzie możesz się poprawić. W rzeczywistości badania wykazały, że najlepsi liderzy proszą o więcej informacji zwrotnych.

Powinieneś również dać swoim kolegom z zespołu konstruktywną informację zwrotną, aby mogli stać się bardziej skuteczni na swoich pozycjach. Pomoże Ci odkryć sposoby, w jakie są zmotywowani, np. Jakie rodzaje nagród lub szkolenia cenią.

  1. Poczucie braku koncentracji i braku inspiracji

Wizja jest absolutnie niezbędna. To sprawia, że ​​jesteś skoncentrowany i inspirowany. Jest niezbędny do utrzymania rozwoju firmy i umożliwia ustalenie celów i oczekiwań zespołu, a także pociąganie do odpowiedzialności ludzi.

Jeśli czujesz, że brakuje ci wizji, wróć do swojej misji. Pomyśl o sposobach dopasowania zadań do wyznaczonych celów. Zastanów się nad przeszłymi sukcesami – dlaczego przede wszystkim chciałeś zostać liderem? Czasami musisz cofnąć się o krok od firmy, odłączając wtyczkę na weekend lub biorąc urlop. Po powrocie prawdopodobnie będziesz mieć nowe perspektywy – i nowe pomysły na to, jak możesz poprawić swoją pozycję lidera.

  1. Nie dawanie przykładu

W weekend niektórzy członkowie rodziny przyszli do mojego domu. Podczas jednej rozmowy skrzyżowałem ramiona. Kątem oka zauważyłem, że jedno z moich dzieci odzwierciedlało mowę ciała. Morał tej opowieści? Nawet jeśli nie sądzisz, że tak, twoje dzieci zawsze cię obserwują.

To samo można powiedzieć o pracownikach. Na przykład, jeśli przyłapią cię na plotkowaniu lub rozmawianiu z ludźmi, mogą pomyśleć, że jest to dopuszczalne zachowanie – być może nawet wynagrodzone. Jeśli często jesteś nieobecny lub spóźniasz się na spotkanie, mogą oni uważać, że może zrobić to samo.

Musisz dawać przykład – nawet jeśli uważasz, że nikt nie ogląda. Postępuj zgodnie z zasadami i wytycznymi, których oczekujesz od innych, i traktuj innych z szacunkiem, jeśli kiedykolwiek chcesz, aby Twoi pracownicy robili to samo.

  1. Mówisz, że nie masz czasu

Wszyscy zmagamy się z zarządzaniem czasem. W końcu jest tylko tyle godzin w ciągu dnia, aby wszystko załatwić. Ale szczerze mówiąc, wszyscy mamy co najmniej pięć minut dziennie, aby pomóc pracownikom . Na przykład, jeśli ktoś zadaje ci pytanie za pośrednictwem poczty e-mail, jestem pewien, że odpowiedź zajęłaby mniej niż minutę. Jeśli nie masz odpowiedzi, możesz przynajmniej skierować ją do innej osoby, która może uzyskać odpowiedź.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe rozmowy, udostępnij swój kalendarz, aby osoba mogła wybrać dzień i godzinę spotkania.

Oczywiście przerwy mogą zakłócać produktywność. Dlatego sugeruję blokowanie określonych godzin w ciągu dnia, aby sprawdzać wiadomości lub powiadomienia. Cofnij się i poświęć je swojemu zespołowi. To prosty sposób na zbudowanie relacji i pokazuje, że cenisz ich na tyle, aby poświęcić czas w napiętym harmonogramie na to, czego potrzebują.
PODOBNE ARTYKUŁY

8 sposobów w jaki można wykorzystać wazelinę dla Twojej skóry

Kupowanie wazeliny staje się normą, w chłodne dni. Wiele osób używa wazeliny zamiast kremów nawilżających, aby przeciwdziałać problemom suchej i łuszczącej się skóry. Najczęściej spierzchnięte...

Jak rodzice mogą pomóc swojemu dziecku które czuje się samotnie

Żaden rodzic nie chce myśleć, że ich dziecko jest samotne i odizolowane od swoich rówieśników. Kiedy myślisz o szkole średniej, prawdopodobnie myślisz o takich...

Pij herbatę cynamonową a zgubisz zbędne kilogramy!

Jeśli próbujesz schudnąć, ale nie jesteś w stanie odnieść dużego sukcesu, oto prosty i tani sposób na zrzucenie tych kilogramów - herbatę cynamonową. Pij...

Jak zatrzymać zastraszanie w sieci wśród nastolatków

Nękanie w sieci to nazwa znęcania się, które ma miejsce przez Internet, SMS lub e-mail. Około 43 procent nastolatków było zastraszanych online, a jedna...

POPULARNE ARTYKUŁY

Pij herbatę cynamonową a zgubisz zbędne kilogramy!

Jeśli próbujesz schudnąć, ale nie jesteś w stanie odnieść dużego sukcesu, oto prosty i tani sposób na zrzucenie tych kilogramów - herbatę cynamonową. Pij...

7 zalet stosowania cytryn w celach kosmetycznych

Cytryna może być odpowiedzią na większość naszych problemów zdrowotnych. Może zaspokoić 88% naszego codziennego zapotrzebowania na witaminę C, od skórki po miąższ, cytryna pęka...

Pozbądź się wrastających paznokci za pomocą soli i wody

Wrastające paznokcie są bolesne i wyjątkowo niewygodne w zarządzaniu. Aby uzyskać natychmiastową ulgę, zanurz stopy w słonej i letniej wodzie. Pozbądź się wrastających paznokci...

5 domowych okładów na twarz do leczenie piegów

Piegi są zwykle problemem genetycznym lub hormonalnym, występującym jako niewielkie plamki na skórze. Wzrost ilości „melaniny” na skórze powoduje piegi. Oto 5 domowych okładów...

4 domowe sposoby na zlikwidowanie nieprzyjemnego zapachu ciała

Zapach ciała może być nieco zawstydzający, szczególnie jeśli twój dzień wymaga od ciebie nadmiernej aktywności. Ponadto te ostre chemikalia, dezodoranty i zapachy na bazie...