Strona główna Związki Jak radzić sobie z zazdrością twojego męża?

Jak radzić sobie z zazdrością twojego męża?

Podczas gdy spędzanie czasu z przyjaciółmi jest ważną częścią twojego życia, bez względu na to, czy jesteśmy małżeństwem, w separacji, w samotności czy na randce, niektóre przyjaźnie są sprawdzane pod kątem lojalności w małżeństwie. Zdrowe małżeństwo to takie, w którym masz przestrzeń do przebywania z mężem i przyjaciółmi, a nie masz problemu z zazdrością twojego męża. Czasami trudno jest zrównoważyć relacje z przyjaciółmi i małżeństwem, zwłaszcza jeśli mąż jest zazdrosny. Ale można to poprawić.

zazdrosc meza

1.Otwarta komunikacja.

– Zaakceptuj potrzebę swoich przyjaźni. Zbyt łatwo można odrzucić stare przyjaźnie na korzyść twojego męża. Ale oboje partnerów w małżeństwie muszą nadal pielęgnować i utrzymywać przyjaźnie poza tym, z którym się dzielicie. Przyjaciele są ważnym rynkiem zbytu dla zwierzeń, zwiększania pewności siebie i zdolności do wypowiadania się bez odwagi.

– Odkryj równowagę między swoim mężem a przyjaciółmi. Zastanów się, czy spędzasz więcej czasu z przyjaciółmi niż z nim. Może być zdenerwowany, ponieważ masz lepsze relacje z przyjaciółmi niż z nim i dzielisz się sobą z długoletnimi przyjaciółmi niż z mężem. Spróbuj podejść do problemu z jego perspektywy.

-Porozmawiaj ze swoim mężem otwarcie i szczerze. Może czuć się zagrożony bliskością, którą zdajesz się doświadczać z przyjaciółmi. Zapewnij go, że twoi przyjaciele nie zajmują jego miejsca, ale są kolejnym źródłem równowagi w twoim życiu. Zapytaj się, czy coś się zmieniło w twojej sytuacji. Czy ty lub twój mąż zmieniłeś pracę? Przeprowadziłeś się? Czym różni się twoje życie od wcześniejszego okresu, kiedy mąż nie czuł się tak zazdrosny? Pomyśl o tym, jak zmiany w życiu wpływają na ciebie i twojego partnera.

 • „Wiem, że przez cały czas spędzany z moimi przyjaciółmi czujesz się zdenerwowany, ale wiedziałeś, że miałem bliskich przyjaciół, kiedy mnie poślubiłeś”.
 • „Jak myślisz, dlaczego tak się denerwujesz czasem spędzonym z moimi przyjaciółmi? Uwielbiam spędzać z tobą czas, ale mój czas z nimi też jest wyjątkowy.”
 • „Czy chcesz wyjść ze mną i moimi kumplami i zobaczyć, co robimy? Nie zaprosiłem cię, ponieważ myślałem, że ci się nie spodoba, ale cieszę się, że przyszedłeś. ”

– Omów podstawowe problemy. Jeśli twój mąż jest zazdrosny o ciebie i twoich przyjaciół, musisz dowiedzieć się, dlaczego. Jeśli nic dla ciebie się nie zmieniło, co dzieje się w jego życiu, co mogło to spowodować?

 • „Nigdy nie przeszkadzało ci, kiedy wychodziłem w czwartki. Co się stało?”
 • „Martwię się, że jesteś zazdrosny o to, że wychodzę z przyjaciółmi. Zawsze mówiłeś mi, że powinnam iść, ale teraz czuję, że zmieniłeś zdanie. Co to spowodowało, że tak myślisz?”
 • „Zastanawiam się, czy denerwujesz się tym z powodu utraty pracy. Co mogę zrobić, aby pomóc?”
 • „Czy z twoimi przyjaciółmi dzieje się coś, co może cię denerwować?”– Zapytaj męża o jego pomysły. Jeśli dużo się nad tym zastanowił, możesz to przedyskutować, gdy mówisz o zazdrości. Jeśli nie, może potrzebować kilku dni na przemyślenie, jak rozwiązać swój dyskomfort. Wyjaśnij, że nie zamierzasz tracić czasu z przyjaciółmi, po prostu chcesz to zrobić w sposób, który jest dla niego bardziej akceptowalny jako twój mąż. Możesz także podać kilka sugestii dotyczących zmian.

 • Poproś go, aby zaplanował wieczorną przygodę lub weekendową przygodę dla was dwojga.

– Zaplanuj czas z rozwagą. Znajdź czas z mężem i czas z przyjaciółmi. Upewnij się, że kiedy ty i twój mąż znajdziecie dla siebie czas, oboje jesteście gotowi na wolność i relaks.

 • Jeśli przyjaciel ma problem lub potrzebuje twojego wsparcia w czasie wyjątkowego spędzenia razem czasu, porozmawiaj z mężem i zapytaj go, czy nie ma z tym problemu, jeśli zmienisz termin.
 1. Znajdź wsparcie.

– Bądź w kontakcie ze znajomymi. Nawet jeśli twój mąż ma problem z twoją relacją z przyjaciółmi, nie pozwól, by ucierpiała przez to twoja przyjaźń. Powstrzymaj się od mówienia za dużo o twoim mężu i jego zazdrości – z pewnością będą mieli z nim kontakt w przyszłości i może to być dla wszystkich niewygodne. Po prostu wyjaśnij, że próbujesz znaleźć sposób, aby nadal być dobrym przyjacielem i żoną, i że czasami jest to skomplikowane.

– Porozmawiajcie wspólnie z mężem u terapeuty lub psychologa. Jeśli twój mąż nie chce z tobą rozmawiać o swoich uczuciach, być może nadszedł czas, aby zasugerować porady dla par. Ponieważ jest to neutralne środowisko z wyszkolonym mediatorem, może być bardziej skłonny, aby dać ci znać, co czuje. Czasami może nie wiedzieć, co czuje, a rozmowa z terapeutą może pomóc.

 1. Rozpoznawanie nadużyć i postępowanie z nimi.

– Zastanów się, czy zazdrość twojego męża dotyczy kontroli o Ciebie. Czasami zazdrość może być oznaką większego problemu w twoim związku. Zadaj sobie pytanie, czy twój mąż chce, abyś spędzała mniej czasu ze znajomymi, aby mógł mieć na ciebie oko i trzymać Cię z dala od sieci wsparcia. Czy on cię cały czas sprawdza? Czy on próbuje również ograniczyć dostęp do twojej rodziny? Mogą to być oznaki prób kontrolowania ciebie i mogą być oznakami obrazy ze strony małżonka.

– Porozmawiaj z mężem o swoich obawach. Jeśli nadal będzie działał w ten sam kontrolujący sposób, poinformuj go, że nie chcesz tolerować takiego zachowania. Jeśli stanie się to konieczne, możesz mu powiedzieć, że rozważasz odejście, ponieważ nie czujesz się bezpiecznie i doceniana w związku. Nadmierna kontrola jest oznaką nadużycia w związku – nikt nie powinien tego tolerować.

– Przygotuj się do odejścia, jeśli się nie zmieni. Tylko on może przestać być zazdrosny i kontrolować. Jeśli odmawia zatrzymania swojego zachowania, odejście jest często jedynym wyborem. Może to zachęcić go do uzyskania pomocy i podjęcia próby rozwiązania jego problemu. Jeśli nie poradzi sobie z problemem, zdaj sobie sprawę, że być może będziesz musiała go zostawić na zawsze.
PODOBNE ARTYKUŁY

11 sposobów na oczyszczenie powietrza w domu bez środków chemicznych

Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy na zewnątrz, jakość powietrza, którym oddychasz, może mieć duży wpływ na twoje zdrowie. Badania powiązały niską...

8 prostych sposobów na poprawę twojego snu

Prawie wszyscy chcieliby lepiej spać i skorzystać z lepszego snu. Jednak poprawa snu może wydawać się trudnym, skomplikowanym, a nawet niemożliwym zadaniem. Na szczęście...

6 domowych sposobów na worki pod oczami

Przebudzenie się ze spuchniętymi i z workami pod oczami może być dużym rozczarowaniem. Istnieje kilka przyczyn obrzęku oczu i nie jest bardzo trudno się...

Pozbądź się wrastających paznokci za pomocą soli i wody

Wrastające paznokcie są bolesne i wyjątkowo niewygodne w zarządzaniu. Aby uzyskać natychmiastową ulgę, zanurz stopy w słonej i letniej wodzie. Pozbądź się wrastających paznokci...

POPULARNE ARTYKUŁY

Pij herbatę cynamonową a zgubisz zbędne kilogramy!

Jeśli próbujesz schudnąć, ale nie jesteś w stanie odnieść dużego sukcesu, oto prosty i tani sposób na zrzucenie tych kilogramów - herbatę cynamonową. Pij...

7 zalet stosowania cytryn w celach kosmetycznych

Cytryna może być odpowiedzią na większość naszych problemów zdrowotnych. Może zaspokoić 88% naszego codziennego zapotrzebowania na witaminę C, od skórki po miąższ, cytryna pęka...

Pozbądź się wrastających paznokci za pomocą soli i wody

Wrastające paznokcie są bolesne i wyjątkowo niewygodne w zarządzaniu. Aby uzyskać natychmiastową ulgę, zanurz stopy w słonej i letniej wodzie. Pozbądź się wrastających paznokci...

5 domowych okładów na twarz do leczenie piegów

Piegi są zwykle problemem genetycznym lub hormonalnym, występującym jako niewielkie plamki na skórze. Wzrost ilości „melaniny” na skórze powoduje piegi. Oto 5 domowych okładów...

4 domowe sposoby na zlikwidowanie nieprzyjemnego zapachu ciała

Zapach ciała może być nieco zawstydzający, szczególnie jeśli twój dzień wymaga od ciebie nadmiernej aktywności. Ponadto te ostre chemikalia, dezodoranty i zapachy na bazie...