Strona główna Zdrowie 8 domowych sposobów na wrzody trawienne

8 domowych sposobów na wrzody trawienne

Wrzody to otwarte rany, które mogą wybuchnąć na dowolnym narządzie lub tkance ciała, ale zwykle znajdują się wzdłuż wyściółki żołądka, dwunastnicy i przełyku. Oto 8 domowych sposobów na wrzody trawienne.

wrzody

Wrzody, które wybuchają na żołądku lub dwunastnicy, nazywane są wrzodami trawiennymi . Chociaż wrzody nie zagrażają życiu, mogą być bardzo bolesne, a nawet powodować trwałe uszkodzenie ciała.

Oprócz leków, które możesz potrzebować do leczenia wrzodów, możesz wypróbować te domowe środki, które mają niesamowite właściwości gojenia się wrzodów.

  1. Banany

Banany promują wzrost komórek w przewodzie pokarmowym, co ostatecznie leczy wrzody. Zwiększają wydzielanie śluzu w przewodzie pokarmowym i zapobiegają wrzodom trawiennym lub innym infekcjom związanym z układem pokarmowym.

Pokrój kilka bananów w cienkie plasterki i wysusz je pod słońcem. Zmiel wysuszone plastry, aby uzyskać drobny proszek. Teraz zmieszaj z odrobiną miodu i spożywaj mieszaninę trzy razy dziennie, aby wyleczyć wrzody trawienne.

  1. Miód

Miód był używany przez kilka lat w celach leczniczych. Jego właściwość w leczeniu wrzodów trawiennych przypisuje się przede wszystkim obecności oksydazy glukozowej, enzymu, który zwiększa produkcję nadtlenku wodoru i ostatecznie zabija wszystkie szkodliwe bakterie powodujące wrzody trawienne.

Spożywać dwie łyżki miodu dziennie. Kiedy zaczniesz widzieć wyniki, zmniejsz ilość do jednej łyżki dziennie.  1. Kapusta

Kapusta to kolejna zdrowa żywność, którą można stosować w leczeniu wrzodów trawiennych. Według badań sok z kapusty może skutecznie leczyć wrzody, ponad 92% razy.

Jego skuteczność w leczeniu wrzodów jest tak niezwykła, że ​​eksperci nazywają ją również witaminą U. Spożycie kapusty podnosi poziom witaminy C, która zwykle jest bardzo niska w sokach żołądkowych pacjentów z wrzodami trawiennymi.

  1. Lukrecja

Różne badania zalecają stosowanie lukrecji do leczenia wrzodów trawiennych w przeszłości. DGL pomaga w wytwarzaniu śluzu w układzie pokarmowym, co jest skuteczne w leczeniu tego bolesnego stanu.

Lukrecja jest również korzystna dla osób, które muszą spożywać leki takie jak pochodne kortyzonu lub aspiryna, które zwiększają ryzyko powstawania wrzodów trawiennych.

  1. Pokarmy bogate w witaminę E

Pokarmy bogate w witaminę E, w tym kabaczek, dynia, oliwa z oliwek, ryby, szpinak i tofu, mają zdolność szybkiego leczenia wrzodów. Badania wykazują, że pacjenci, którzy otrzymywali 300 gramów witaminy E dziennie, zostali zwolnieni z objawów w ciągu 4 do 6 dni.

  1. Jedz pokarmy bogate w błonnik

Ci, którzy cierpią na nawracające wrzody trawienne, powinni codziennie jeść wystarczająco dużo pokarmów bogatych w błonnik, takich jak warzywa liściaste i owoce cytrusowe.

Przetworzone produkty, takie jak biała mąka, pozbawiają organizm białka i błonnika, zwiększając produkcję kwasu żołądkowego.

Jeśli zdiagnozowano u Ciebie wrzody trawienne lub masz je od lat, możesz znaleźć proste środki zaradcze, które pomogą ci leczyć twój stan w naturalny sposób. Oto kilka innych metod leczenia, które powinny pomóc.

  1. Unikaj alkoholu

Mądrze jest pić mniej alkoholu, jeśli cierpisz na wrzody trawienne. Alkohol jest środkiem odwadniającym, powoduje śmierć komórek i opóźnia proces gojenia się wrzodów. Jest to również jedna z przyczyn wrzodów trawiennych u zdrowych osób.

  1. Wyeliminuj stres

Badania wykazały, że podwyższony poziom hormonów stresu wiąże się z rozwojem wrzodów trawiennych i słabym gojeniem się wrzodów. Dlatego minimalizacja stresu poprzez praktykę jogi lub regularne medytowanie może pomóc ci trzymać się z dala od wrzodów.
PODOBNE ARTYKUŁY

7 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy przy napiętym budżecie

Kiedy pieniądze są napięte lub próbujesz zwiększyć swoje oszczędności , możesz szukać dodatkowych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy lub możesz zacząć oszczędzać, jeśli nie masz...

8 sposobów w jaki można wykorzystać wazelinę dla Twojej skóry

Kupowanie wazeliny staje się normą, w chłodne dni. Wiele osób używa wazeliny zamiast kremów nawilżających, aby przeciwdziałać problemom suchej i łuszczącej się skóry. Najczęściej spierzchnięte...

8 łatwych sposobów na usunięcie kurzu w domu

Sprzątanie kurzu w domu nie jest zabawne i spędza czas z powiek i często wydaje się, że bez względu na to, ile posprzątasz, wciąż...

10 powodów, jak napoje gazowane wpływają na nasze zdrowie.

Wiadomość, że napoje gazowane są dla nas złe, nie jest szokiem. Jednak, podobnie jak w przypadku większości innych naszych winnych przyjemności, nie powstrzymuje nas...

POPULARNE ARTYKUŁY

Pij herbatę cynamonową a zgubisz zbędne kilogramy!

Jeśli próbujesz schudnąć, ale nie jesteś w stanie odnieść dużego sukcesu, oto prosty i tani sposób na zrzucenie tych kilogramów - herbatę cynamonową. Pij...

7 zalet stosowania cytryn w celach kosmetycznych

Cytryna może być odpowiedzią na większość naszych problemów zdrowotnych. Może zaspokoić 88% naszego codziennego zapotrzebowania na witaminę C, od skórki po miąższ, cytryna pęka...

Pozbądź się wrastających paznokci za pomocą soli i wody

Wrastające paznokcie są bolesne i wyjątkowo niewygodne w zarządzaniu. Aby uzyskać natychmiastową ulgę, zanurz stopy w słonej i letniej wodzie. Pozbądź się wrastających paznokci...

5 domowych okładów na twarz do leczenie piegów

Piegi są zwykle problemem genetycznym lub hormonalnym, występującym jako niewielkie plamki na skórze. Wzrost ilości „melaniny” na skórze powoduje piegi. Oto 5 domowych okładów...

4 domowe sposoby na zlikwidowanie nieprzyjemnego zapachu ciała

Zapach ciała może być nieco zawstydzający, szczególnie jeśli twój dzień wymaga od ciebie nadmiernej aktywności. Ponadto te ostre chemikalia, dezodoranty i zapachy na bazie...