Strona główna Dom 7 najlepszych domowych środków na pchły

7 najlepszych domowych środków na pchły

Jeśli jesteś właścicielem zwierzaka, myśl o ukochanym psie jest dla ciebie ciągłym obciążeniem. Te pasożyty żywią się krwią zwierząt i mogą łatwo stać się problemem w twoim domu, gryząc zarówno ciebie, jak i twoich czworonożnych przyjaciół.

 • Ukąszenia pcheł

Głównym powodem, dla którego pchły są uważane za szkodniki, jest ich przyzwyczajenia do gryzienia.

pchły w domu

Ukąszenia pcheł u ludzi są dość rzadkie, przez większość czasu twoje ukochane zwierzęta padają ofiarą ukąszeń pcheł. Nie są szczególnie bolesne w porównaniu z użądleniami osy, ale staniesz się świadomy, gdy zostaniesz ugryziony. Podobnie jak w przypadku wszystkich ukąszeń owadów, wokół gryzionego obszaru będzie swędzieć i puchnąć.

Chociaż przypadki chorób pcheł są bardzo rzadkie, pchły są nosicielami wielu chorób.

 • Środki na pchły

Na szczęście istnieje kilka domowych środków przeciw pchłom, które możesz spróbować pomóc w zapobieganiu pchłom i ich pozbyciu się .

 1. Płyn do naczyń

Ten domowy sposób na pchły polega na stworzeniu pułapki na pchły przy użyciu płynu do naczyń i odrobiny wody. Wszystko, co musisz zrobić, to napełnić głęboki talerz lub miskę mieszanką ciepłej wody i płynu do naczyń i umieścić go w pokojach w domu, które jest najwięcej szkodników.

Roztwory wody i płynu do naczyń działają jak klej, zatrzymując pchły z powodu wysokiej lepkości roztworu. Powtarzaj tę metodę codziennie ze świeżą partią.

Aby ten środek na pchły działał skutecznie, należy go stosować w nocy. Jest tak, ponieważ w większości pchły są stworzeniami nocnymi. Sugerowano, że umieszczenie świecy w pobliżu roztworu pomoże temu naturalnemu lekarstwu na pchły, ale nie jest to zalecane ze względu na potencjalne zagrożenie pożarowe. 1. Ziołowy spray na pchły

Szybkie środki do domu sugerują użycie ziołowego sprayu na pchły, aby pozbyć się pcheł z domu. Ten naturalny lek na pchły jest wykonany z nietoksycznych produktów znalezionych w domu, dzięki czemu nadaje się do stosowania w pobliżu zwierząt domowych i dzieci.

Utwórz ten środek, mieszając 4 litry octu, 2 litry wody, 500 ml soku z cytryny  w dużej butelce z rozpylaczem. Przed nałożeniem produktu w domu należy odpowiednio odkurzyć, opróżnić zawartość do zewnętrznego pojemnika i wyprać pościel i poduszki, które mogłyby zostać zainfekowane. Po zakończeniu zastosuj naturalny środek przeciw pchłom w swoim domu, używając silnego sprayu, spryskując dywany, meble, miejsca w których śpi twój zwierzak, parapety i podłogi.

 1. Soda oczyszczona

Jeśli masz problem z pozbyciem się pcheł, wiedz, że jednym z najbardziej skutecznych domowych środków kontroli pcheł jest odkurzanie. Pomaga to pozbyć się pcheł, usuwając je z włókien dywanów i mebli. Istnieje jednak sposób, aby zwiększyć skuteczność tego działania, używając sody oczyszczonej!

Aby ten lek na pchły działał, wysyp sodę oczyszczoną wzdłuż dywanów i mebli, weź twardą szczotkę i wetrzyj ją w tkaninę. Następnie dokładnie odkurz dom i opróżnij zawartość odkurzacza do torby i umieść w zewnętrznym koszu na śmieci.

 1. Sól

Podobnie jak soda oczyszczona, sól jest świetnym naturalnym lekarstwem na pchły, któremu towarzyszy odkurzanie. Sól działa jako środek odwadniający, pomagając pozbyć się dorosłych pcheł.

Aby wyleczyć pchły za pomocą tego naturalnego środka, weź trochę soli i posyp ją na dywan w każdym pokoju. Pozostaw sól na 1-2 dni, a następnie odkurz cały dom, opróżniając zawartość do zewnętrznego kosza na śmieci.

 1. Roztwór z cytryny

Cytrynę można stosować na wiele sposobów w całym domu, ale oprócz tego, że jest dobrym sposobem na ukąszenie osy, jest to również świetne naturalne domowe lekarstwo na pchły.

Leczenie za pomocą tego naturalnego środka, aby pozbyć się pcheł, polega na zrobieniu sprayu z cytryn na zainfekowane meble. Aby zrobić ten spray na pchły, pokrój cienko cytrynę, dodaj do szklanki wody i zagotuj. Pozostaw roztwór cytrusowy na noc i wlej do butelki z rozpylaczem. Następnego dnia weź mieszkankę wody z cytryną i spryskaj nim miejsca w domu w których mogą być pchły – sofy, krzesła itp. Nie moczyć, tylko zwilżyć.

 1. Rozmaryn

Rozmaryn to świetny organiczny produkt zwalczający pchły. Może być stosowany do leczenia lekkich inwazji, a także u zwierząt domowych w zależności od tego, jak go używasz. Ten przykład naturalnego lekarstwa na pchły koncentruje się na tworzeniu proszku do leczenia pcheł w domu.

Aby zrobić ziołowy proszek z rozmarynu, umieść to zioło z odrobiną piołunu, kopru włoskiego i mięty pieprzowej w tłuczku i moździerzu i zmielić na proszek. Następnie posyp go na dywany, meble, miejsca gdzie śpią zwierzaki, parapety i wszędzie tam, gdzie podejrzewasz aktywność pcheł w domu.

Uwaga: Rozmaryn jest naturalnym środkiem odstraszającym pchły, nie pozbywa się pcheł, ale pomaga je odpychać i zapobiegać.

 1. Rośliny odstraszają pchły

Ostatnim naturalnym lekarstwem na pozbycie się pcheł jest pozyskanie pomocy określonych roślin, aby odeprzeć te gryzące owady. Niektóre rośliny zawierają określone oleje, związki i chemikalia, których pchły nienawidzą i których będą unikać.

Istnieje wiele różnych roślin, które odpychają pchły. Używanie tych roślin w domu w doniczkach jest doskonałym naturalnym lekarstwem na pchły.

Rośliny, które trzymają pchły z daleka:

 • Chryzantemy
 • Lawenda
 • Mięta

Jak pozbyć się pcheł?

Umiejętność pozbycia się pcheł może być trudna. Powinieneś również zdjąć poduszki z kanap i krzeseł oraz odkurzyć i wyprać poduszki. Pamiętaj, aby wyrzucić worki próżniowe na zewnątrz do pojemników na śmieci.

Chociaż istnieje szereg różnych domowych środków na pchły, nie są one w 100% skuteczne. Wynika to głównie z faktu, że większość domowych środków na pchły dotyczy tylko dorosłych gatunków, pozostawiając larwy i jaja. Stwarza to szansę na pojawienie się kolejnej inwazji pcheł.
PODOBNE ARTYKUŁY

9 wskazówek dotyczących makijażu, które na pewno Ci pomogą.

Chcesz wyglądać bezbłędnie? Oto sztuczki makijażu, których możesz użyć. Jeśli chodzi o makijaż, istnieją pewne podstawowe zasady, o których wszystkie kobiety powinny wiedzieć. Jednak tylko...

8 łatwych sposobów na usunięcie kurzu w domu

Sprzątanie kurzu w domu nie jest zabawne i spędza czas z powiek i często wydaje się, że bez względu na to, ile posprzątasz, wciąż...

10 domowych sposobów, na zrobienie peelingów do ciała

Chcesz zachować młody wygląd skóry? Oprócz czyszczenia i nawilżania musisz również użyć peelingu. Nawet jeśli masz najbardziej wrażliwą skórę, nadal będziesz musiał złuszczać ją...

Zdrowotne właściwości przypraw i ziół, które posiadasz w domu

Żaden posiłek ani przekąska nie powinny być nieprzyprawione. Zioła i przyprawy sprawiają, że jedzenie jest smaczniejsze, a jednocześnie poprawia twoje zdrowie. Powinieneś gotować regularnie...

POPULARNE ARTYKUŁY

Pij herbatę cynamonową a zgubisz zbędne kilogramy!

Jeśli próbujesz schudnąć, ale nie jesteś w stanie odnieść dużego sukcesu, oto prosty i tani sposób na zrzucenie tych kilogramów - herbatę cynamonową. Pij...

7 zalet stosowania cytryn w celach kosmetycznych

Cytryna może być odpowiedzią na większość naszych problemów zdrowotnych. Może zaspokoić 88% naszego codziennego zapotrzebowania na witaminę C, od skórki po miąższ, cytryna pęka...

Pozbądź się wrastających paznokci za pomocą soli i wody

Wrastające paznokcie są bolesne i wyjątkowo niewygodne w zarządzaniu. Aby uzyskać natychmiastową ulgę, zanurz stopy w słonej i letniej wodzie. Pozbądź się wrastających paznokci...

5 domowych okładów na twarz do leczenie piegów

Piegi są zwykle problemem genetycznym lub hormonalnym, występującym jako niewielkie plamki na skórze. Wzrost ilości „melaniny” na skórze powoduje piegi. Oto 5 domowych okładów...

4 domowe sposoby na zlikwidowanie nieprzyjemnego zapachu ciała

Zapach ciała może być nieco zawstydzający, szczególnie jeśli twój dzień wymaga od ciebie nadmiernej aktywności. Ponadto te ostre chemikalia, dezodoranty i zapachy na bazie...